Speciální aplikace


Nástavbové díly

Komplexní stavby vyžadují individuální řešení. Zde jsou na denním pořádku speciální vyhotovení s atypickými rošty. Přes veškerou rozmanitost stojí stále na prvním místě požadavky zákazníka. Například pokud jde o realizaci s ohledem na uložení či upevnění roštů, co se týká protiskluzové úpravy či přístupu světla popř. vzhledu ok. Podle případu aplikace jsou mřížové rošty zpracovány s dodatečnými díly, jako jsou podlahová lišta, zesilovací profily, úhelníky, výřezy, destičky, lamely nebo jiné zvláštnosti např. bezpečnostní nástupní hrany, otvory nebo lamely k našroubování.

Okopová lišta (1)

Zesílené a zvýšené olemování okraje nahoru brání přepadání předmětů u pochůzných roštů.

Zesílení / zvednutí (2)

Zesílené a zvýšené olemování okraje dolů, pro docílení požadované stavební výšky nebo pro náhradu chybějící podpěry (např. u světlíků).

Vyseknutí (3)

Výřez nosných profilů v oblasti uložení pro docílení požadované stavební výšky.
Je nutné vzhledem k vybrání na nosném prutu prověřit nosnost.

Úhelník (4)

Navařené destičky s otvorem nebo podélným otvorem k upevnění mřížového roštu na spodní konstrukci, například u pochůzných mřížových roštů.

Prosím, zeptejte se. Kompetentní technické poradenství je u nás samozřejmostí.

Plíšky (5)

Navařené plíšky s vývrtem nebo podlouhlým otvorem pro upevnění roštu ke konstrukci, např. u přejezdných roštů.

Patky (6)

Navařené patky, například jako zábrana proti posunu.

Přířezy

MEA vyrábí ocelové mřížové rošty také s rovnými nebo kruhovými přířezy a výřezy. Velmi často je potřeba tvar roštu přizpůsobit charakteru konstrukce či prostředí, kde se rošty používají. Rošty mohou lemovat tvarově nepravidelná zařízení či jen plnit požadavky architektů na vzhled a tvar. V těchto případech se navrhují rošty různých tvarů a provedení, s kruhovými výřezi či otvory přesně dle zadání a přání našich zákazníků.

Firma MEA dokázala svoji kompetentnost na celé řadě významných projektů.